AFRO HOUSE - NOWOŚĆ!

AFRO HOUSE - NOWOŚĆ!

AFRO HOUSE Zajęcia taneczne, które zakładają poznanie kroków podstawowych tańca tradycyjnego i współczesnego wybranych krajów Afryki (np. Angola, Kongo, Nigeria) ruchu i pracy ciała charakterystycznych dla tych tańców, wzmocnienie mięśni (zwłaszcza nóg i pośladków), zwiększenie wytrzymałości oraz świetną zabawę.

AFRO HOUSE Styl oryginalnie wywodzący się z RPA. Afro house tańczony w Angoli wyróżnia się żywotnością, z jednej strony "miękkim" i płynnym ruchem ciała, a z drugiej izolacjami, dużym naciskiem na pracę stóp, a piosenki najczęściej śpiewane lub rapowane są w jezyku portugalskim z dodatkami języków takich, jak np. kimbundu z Angoli, czy lingala z Kongo.

Kuduro:
styl tańca powstały w musekes, gettach Angoli (południowo-zachodnia Afryka) na przełomie lat 80. i 90., z inicjatywy młodych Angolczyków. Muzycznie kuduro to połączenie elementów tradycyjnej afrykańskiej muzyki i rytmów oraz wpływów house i techno. Kuduro jest bardzo ekspresyjne i dynamiczne. Charakteryzuje się intensywną pracą dolnych partii ciała. Cechuje je też duża liczba elementów opartych na parodiowaniu określonego sposobu bycia, a także mimice twarzy czy akrobacji.

Afrohouse:
w porównaniu do kuduro tutaj rytm jest wolniejszy, bogatsze instrumentarium, charakterystyczne bębny, mniej tekstu. Taniec afro house zbliżony jest do hip hopu, ale podobnie jak w kuduro, ruchy i gesty są charakterystyczne dla dynamiki i ekspresji Afrykańczyków. W afrohouse kładziemy nacisk na szybką pracę stóp, jednak nie jest on tak „agresywny” jak kuduro.

INFORMACJE UZUPEŁNIAJĄCE:

Czas trwania zajęć: 60 minut
Poziomy: Open- można dołączyć w każdej chwili
Taniec: solo
Wymagane umiejętności: można rozpocząć bez znajomości jakiegokolwiek tańca

AFRO HOUSE - NOWOŚĆ! Kursy

Nazwa Start Dzień i godzina Poziom Instruktor Szczegóły

AFRO HOUSE - NOWOŚĆ! Instruktorzy

Powrót do góry