Ewa Pacykowska

Ewa Pacykowska

Ewa jest dyplomowaną instruktorką tańca i przyszłą panią psycholog zakochaną w kulturze dancehallu od ładnych ośmiu lat. Swoją przygodę z dancehallem Ewa rozpoczęła pod czujnym okiem Kasi Jukowskiej należąc do ekipy Mad Attitude. Od tego czasu szkoliła swoje umiejętności taneczne i zdobywała wiedzę na temat jamajskiej kultury na licznych warsztatach m.in. cyklicznych Dancehall Fever, Jamaican Meeting, Mad Vibe Camp, Wicked Dance Camp, Stay.so. Miała okazję uczyć się od najlepszych europejskich, ale i jamajskich tancerzy m.in. Boysie Roses, Ovamarz, Shelly Xpressionz, Latonya, Kimiko, Dancing Rebel, a także najważniejszych ekip takich jak Black Eagles, Overload Skankaz, Ghetto Legacy, Kriptic Klique, Sopreme Blazzazz, Xclusive, Hectic Dymondz, Smashing Skankaz, Rifical Team. Ogromne znaczenie dla jej rozwoju miały regularne treningi z Jamajczykiem Sir Ledgenem w 2017 roku, a także wyjazd na Jamajkę w 2018 oraz 2020 roku, ponieważ jak uważa nauka tańca i poznawanie kultury z samego źródła jest niezastąpione. 

Jako instruktorka tańca uwielbia dzielić się wiedzą i umiejętnościami, a przede wszystkim energią i emocjami, których doświadczamy podczas tańca. Podczas treningów kładzie nacisk na świadomość ruchu, znaczenia kroków, ekspresję siebie i attitude. Zależy jej na tym, aby każdy dobrze się bawił, ale również rozwijał jako tancerz i jako osoba.

Na co dzień mieszka i uczy we Wrocławiu, trenuje ekipę Fanm Inik w Street Dance Academy i ekipę JaGoodki w K-licious Dance Company oraz organizuje znane danechallowe eventy LinkUp Fi Wi Dancehall.

Powrót do góry