Manuela

Manuela

Profesjonalna tancerka, urodzona w Polsce, o angolskim pochodzeniu.Jedna z prekursorek kuduro i afro-house w Polsce. Członkini afrykańskiej grupy tanecznej Mulemba, półfinalistek programu Mam Talent.
Instruktorka na międzynarodowych festiwalach tanecznych – oprócz rodzimego kraju w Stanach Zjednoczonych (Nowy Orlean, Orlando), Australii (Perth) i Europie (Portugalia, Włochy, Francja, Łotwa, Węgry).
Autorka pierwszej w Polsce pracy naukowej o kuduro (
Kuduro. Próba charakterystyki zjawiska z perspektywy antropologii tańca).
W 2017/
2018 roku instruktorka tańca w Lizbonie.
Współpracowała z licznymi artystami (Mallu Magalhães, Kaysha, Djodje, Kady, Blaya, Patricia Kazadi, Pupilos do Kuduro i inni) oraz programami telewizyjnymii markamiw Polsce i Portugalii (RTP África, Sumol, Intermarche Portugal, Wawel, TTV).

Wciąż kształci się w tańcu – nie tylko afrykańskim, ale też w hip hopie i high heels, drugiej „miłości” Manueli, od której zaczęła swoją przygodę z tańcem. Kształciła się między innymi u takich tancerzy, jak Aliya Janell (Queens’N’Lettos), Kiira Harper, Dúnia Pacheco, Real Action Pantsula, Ezinne (CEO Dancers), Mestre Petchu, Keone i Mariel Madrid.

Świadomość własnego ciała i otwarcie umysłu na inny sposób ruchu mają kluczowe znaczenie w jej nauczaniu. Zajęcia z Manuelą to żywiołowe wyzwanie, i niesamowity trening całego ciała!

Kursy prowadzone przez Instruktora

Nazwa Start Dzień i godzina Instruktor Szczegóły
AFROWLESS - NOWOŚĆ! 23 września 2020 środa 18:00 - 19:00 Manuela więcej
Powrót do góry