Manuela Marsal Cabitango

Manuela

W połowie Polka, w połowie Angolka.

Jedna z pierwszych i nielicznych instruktorek kuduro i afro-house w Polsce. Członkini i choreografka afrykańskiej rewii tanecznej Mulemba! z Warszawy, z którą zakwalifikowała się do półfinału programu "Mam Talent!". Instruktorka festiwalu Kuduromania ‒ jedynego w Europie festiwalu tanecznego poświęconego współczesnym stylom tańca afrykańskiego, ze szczególnym uwzględnieniem wywodzących się z Angoli kuduro i afro-house'u. Autorka jedynej dotąd w Polsce pracy naukowej dotyczącej kuduro (Kuduro. Próba charakterystyki zjawiska z perspektywy antropologii tańca).

Taniec pojawił się w jej życiu wraz z nauką chodzenia. Pomimo silnego powiązania ze współczesnym tańcem afrykańskim, pierwsze sukcesy rozpoczęły się z tańcem towarzyskim, a później szeroko pojętym tańcem ulicznym, z którego kształciła się pod okiem licznych instruktorów z kraju i zagranicy. Niepowtarzalny styl "dopieszczała" zdobywając umiejętności takich technik tanecznych, jak: pantsula, soukous, coupé décalé, ndombolo, azonto, czy taniec tradycyjny z Gwinei. Wiedzę zawdzięcza tancerzom z całego świata: Pele Gae i Sello Modiga/ Real Action Pantsula (RPA), Blaya (Brazylia), Dúnia Pachecó (Angola), Guyguy Ndakiza (Demokratyczna Republika Konga), Alain Nca (Kamerun), Chipper Inter (Wybrzeże Kości Słoniowej), Mohamed Kouyaté (Gwinea), Janča Jay (Czechy).

Podczas zajęć Manuela przekazuje i oczekuje w zamian sto procent energii. Kładzie nacisk zarówno na genezę kroków i ich technikę, jak i na dobrą zabawę i nabranie świadomości własnego ciała. Pragnie szerzyć współczesny taniec afrykański i pokazać, że nie oznacza on jedynie "tradycyjny", ale także "nowy, uliczny".

Kursy prowadzone przez Instruktora

Nazwa Start Dzień i godzina Instruktor Szczegóły
AFRO DANCE 5 sierpnia 2019 poniedziałek 20:00 - 21:00 Manuela Marsal Cabitango więcej
AFRO DANCE 8 lipca 2019 poniedziałek 20:00 - 21:00 Manuela Marsal Cabitango więcej
Powrót do góry