MODERN JAZZ

MODERN JAZZ

To obecnie najpopularniejsza forma tańca jazzowego, wywodząca się z tańca klasycznego, natomiast łamiąca jego sztywne zasady. Jest to emocjonalny taniec, zwany tańcem kontrastów opartych na przeciwieństwach (przyśpieszanie i zwalnianie, napięcie i rozluźnienie itd.), który bazuje na naturalnym zakresie ruchu tancerza.

W technice Modern Jazz często wykorzystuje się elementy podłogowe (tzw. Floorwork), dzięki czemu w przeciwieństwie do tańca klasycznego, ciężar ciała jest „obniżony”. Dużą rolę odgrywają również izolacje oraz muzykalność, natomiast najważniejszym elementem, poza techniką, jest wyrażenie emocji poprzez indywidualną interpretację muzyki, a także odnalezienie indywidualności w ruchu. Dzięki temu naukę tzw. „modernu” można zacząć bez znajomości techniki tańca jazzowego.

Na kursie poznasz podstawowe elementy klasyki oraz tańca jazzowego, nabierzesz świadomości swojego ciała, zwiększysz zakres swojego ruchu (rozciągnięcie), a przede wszystkim uwolnisz swoje emocje poprzez ruch.

RODZAJE KURSÓW:
PODSTAWOWY - dla osób, które nie miały jeszcze do czynienia z tym tańcem i są gotowi rozpocząć naukę i podjąc wyzwanie! Na zajęciach instrktorka uczy podstawowej choreografii.
OPEN - dla osób, które miały okazję podznać podstawy i chcą dalej się rozwijać i przenosić swoje umiejętności na wyższy poziom! Jedna choreogrfia kontyuowana przez 4 tygodnie kursu.
TECHNIKA - na zajęciach poznacie technikę jazzową oraz ćwiczenia wywodzące się z tańca klasycznego, popracujecie nad poprawną postawą, obrotami, balansem, izolacjami itp. Dodatkowow wzmocnicie swoje ciało przez ćwiczenia siłowe. Zajęcia skierowane nie tylko dla tancerzy modern jazz, ale również takich styli jak high heels czy sexy dance. Na zajęciach ćwiczymy w skarpetkach, więc nacisk jest kładziony na pracę stóp, które są podstawą każdego stylu, a szczególnie tych tańczonych na szpilkach.

MODERN JAZZ Kursy

Nazwa Start Dzień i godzina Poziom Instruktor Szczegóły
MODERN JAZZ - TECHNIKA I PIRUETY 9 stycznia 2024 wtorek 17:00 - 18:00 P1 - podstawowy Julia
MODERN JAZZ CHOREO - OPEN 12 grudnia 2023 wtorek 18:00 - 19:00 OPEN Julia
MODERN JAZZ - PODSTAWOWY 6 grudnia 2023 środa 20:00 - 21:00 P1 - podstawowy Julia
MODERN JAZZ CHOREO - OPEN 14 listopada 2023 wtorek 18:00 - 19:00 OPEN Julia

MODERN JAZZ Instruktorzy

Julia

Julia

Powrót do góry