MODERN JAZZ

MODERN JAZZ

To obecnie najpopularniejsza forma tańca jazzowego, wywodząca się z tańca klasycznego, natomiast łamiąca jego sztywne zasady. Jest to emocjonalny taniec, zwany tańcem kontrastów opartych na przeciwieństwach (przyśpieszanie i zwalnianie, napięcie i rozluźnienie itd.), który bazuje na naturalnym zakresie ruchu tancerza.

W technice Modern Jazz często wykorzystuje się elementy podłogowe (tzw. Floorwork), dzięki czemu w przeciwieństwie do tańca klasycznego, ciężar ciała jest „obniżony”. Dużą rolę odgrywają również izolacje oraz muzykalność, natomiast najważniejszym elementem, poza techniką, jest wyrażenie emocji poprzez indywidualną interpretację muzyki, a także odnalezienie indywidualności w ruchu. Dzięki temu naukę tzw. „modernu” można zacząć bez znajomości techniki tańca jazzowego.

Na kursie poznasz podstawowe elementy klasyki oraz tańca jazzowego, nabierzesz świadomości swojego ciała, zwiększysz zakres swojego ruchu (rozciągnięcie), a przede wszystkim uwolnisz swoje emocje poprzez ruch.

RODZAJE KURSÓW:
PODSTAWOWY - dla osób, które nie miały jeszcze do czynienia z tym tańcem i są gotowi rozpocząć naukę i podjąc wyzwanie!
OPEN - dla osób, które miały okazję podznać podstawy i chcą dalej się rozwijać i przenosić swoje umiejętności na wyższy poziom!
TECHNIKA - zajęcia dla wszystkich, na których poznacie dokładną technikę tego stylu oraz nauczycie się kombinacji z wykorzystaniem poznanych pozycji i kroków
CHOREO OPEN - zajęcia na poziomie OPEN, przez cały cykl 4 zajęć, tworzona jest jedna, dłuższa i spójna choreografia

MODERN JAZZ Kursy

Nazwa Start Dzień i godzina Poziom Instruktor Szczegóły
MODERN JAZZ - PODSTAWOWY 4 stycznia 2023 środa 20:00 - 21:00 P1 - podstawowy Julia
MODERN JAZZ CHOREO - OPEN 6 grudnia 2022 wtorek 18:00 - 19:00 OPEN Julia
MODERN JAZZ - PODSTAWOWY 23 listopada 2022 środa 20:00 - 21:00 P1 - podstawowy Julia
MODERN JAZZ CHOREO - OPEN 15 listopada 2022 wtorek 18:00 - 19:00 OPEN Julia

MODERN JAZZ Instruktorzy

Julia

Julia

Powrót do góry