WARSZTATY MODERN JAZZ W BESTIME - 22.10

WARSZTATY MODERN JAZZ W BESTIME - 22.10

Już 22.10 zapraszamy na trzy godziny wspólnego tańca na Warsztatach Modern Jazz! Zajęcia poprowadzi dobrze Wam znana Julia Bilińska oraz gość specjalny z Warszawy  - Wiktoria Ratyńska

Podczas warsztatów popracujecie nad techniką, spróbujecie swoich sił w zadaniach opartych na improwizacji, gdzie będzie mogli wyrazić swoje emocje poprzez ruch oraz nauczycie się dwóch choreografii!

Julia Bilińska – przygodę z tańcem rozpoczęła w wieku 4 lat na zajęciach baletu, a od 8 roku życia rozwijała swoją pasję i umiejętności w rzeszowskim Zespole Tanecznym Kornele, gdzie przez kolejne 9 lat reprezentowała Polskę na największych arenach międzynarodowych. 
Jest wielokrotną medalistką Mistrzostw Polski, Europy i Świata w technikach takich jak Show Dance, Jazz Dance oraz Modern Dance.
Oprócz samego występowania na scenie, odnalazła również pasję do tworzenia własnych choreografii, które plasowały się w czołówce Pucharu Świata Show Dance w Niemczech (3 miejsce) oraz Mistrzostw Europy Show Dance na Gibraltarze (6 miejsce).
Jest stypendystką europejskich programów tanecznych: Danzart Festival 2019 (Sycylia) oraz Dancer At Work 2020 (Florencja).
Szkoliła się pod okiem najlepszych nauczycieli i choreografów, zarówno z Polski, jak i zza granicy m.in.: Marissa Osato (USA), Lukas McFarlane (Kanada), Julia Spiesser (Francja), Eugenio Buratti (Włochy), Ainsley Ricketts (Anglia) i wielu innych.
Stale poszerza swoje umiejętności przez udział w programach tanecznych, międzynarodowych warsztatach oraz zajęciach w różnych studiach tanecznych w Europie, takich jak: Base Dance Studios i Pineapple Dance Studios w Londynie.
Uwielbia dzielić się zdobytą wiedzą z innymi, a w samym tańcu najbardziej ceni możliwość wyrażenia emocji i przekazania historii poprzez ruch na swój własny sposób. Powtarza, że bardziej niż na samej technice, zależy jej na muzykalności oraz wydobyciu naturalności i oryginalności ruchu.

Wiktoria Ratyńska – rozpoczęła swoją przygodę z tańcem już w wieku 3 lat w zespole Caro Dance Company w Siedlcach. Przez kolejnych 14 lat brała udział w zawodach w prestiżowej federacji IDO (International Dance Organization). Na swoim koncie ma wielokrotne mistrzostwo Polski w kategorii Jazz i Modern solistek, wice mistrzostwo Europy solistek, oraz wiele finałowych miejsc na mistrzostwach świata w solo, a także liczne złote, srebrne i brązowe medale w mini-formacjach i formacjach Jazz Dance, Modern Dance i Show Dance. Razem z Teatrem Tańca Caro występowała jako solistka i corps de ballet w spektaklach: „We Are” Jakub Mędrzycki, „Romeo i Julia” Iwona Maria Orzelowska (rola Julii), „Dziadek do Orzechów” Iwona Maria Orzełowska (rola Klary), „Comfy Zone” Jakub Mędrzycki i wiele innych. W ostatnich latach była tancerką Reliese Team Otwock. Swój warsztat regularnie doskonali pod okiem polskich i światowych choreografów. Jako uczestnik i oprawa taneczna, Wiktoria brała udział w programach telewizyjnych Got to Dance, Mam Talent, You Can Dance, Jaka to Melodia i innych.

Czym jest Modern Jazz?

To obecnie najpopularniejsza forma tańca jazzowego, wywodząca się z tańca klasycznego, natomiast łamiąca jego sztywne zasady. Jest to emocjonalny taniec, zwany tańcem kontrastów opartych na przeciwieństwach (przyśpieszanie i zwalnianie, napięcie i rozluźnienie itd.), który bazuje na naturalnym zakresie ruchu tancerza.

W technice Modern Jazz często wykorzystuje się elementy podłogowe (tzw. Floorwork), dzięki czemu w przeciwieństwie do tańca klasycznego, ciężar ciała jest „obniżony”. Dużą rolę odgrywają również izolacje oraz muzykalność, natomiast najważniejszym elementem, poza techniką, jest wyrażenie emocji poprzez indywidualną interpretację muzyki, a także odnalezienie indywidualności w ruchu. Dzięki temu naukę tzw. „modernu” można zacząć bez znajomości techniki tańca jazzowego.

 

SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE

SOBOTA - 22.10

15:00 - 16:30 - TECHNIKA I CHOREOGRAFIA - WIKTORIA
16:30 - 18:00 - IMPROWIZACJA I CHOREOGRAFIA - JULIA

WARSZTATY BĘDĄ NA POZIOMIE OPEN! KAŻDY MOŻE SPRÓBOWAĆ SWOICH SIŁ!

 

KOSZT UCZESTNICTWA

3h = 110 ZŁ*

 *Cena dotyczy jednej osoby

 

Zgłoszenia prosimy przesyłać na: info@bestime.pl lub
tel. 61 872 00 90
lub w recepcji szkoły
lub wypełnij formularz

 

W celu gwarancji uczestnictwa w zajęciach prosimy o dokonanie płatności do 3 dni roboczych od dnia dokonania zapisu

Wpłaty można dokonywać bezpośrednio w recepcji szkoły gotówką lub na konto z następującym opisem przelewu; Imię i nazwisko -  warsztaty MODERN JAZZ

Przelew należy opisać: nieopisane nie będą brane pod uwagę.

Nr konta: ING BANK ŚLĄSKI 85 1050 1520 1000 0090 7365 4486
Adresat: BESTIME Wielkopolskie Centrum Tańca
ul. Wrocławska 25, 61-838 Poznań.

UWAGA! ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA!

Miejsce: Szkoła Tańca Bestime, ul. Wrocławska 25

 

REGULAMIN 

1. Po zakupie karnetu, nie przyjmujemy zwrotów, Uczestnik może jedynie odsprzedać swoje miejsce innej osobie, po wcześniejszym powiadomieniu recepcji, min. 24h przed wydarzeniem.
2. Wydarzenia organizowane przez Szkołę Tańca Bestime odbędą się pod warunkiem zebrania grupy zawierającej min. 15 osób. W przeciwnym razie Organizator ma prawo do odwołania wydarzenia i poinformowania uczestników telefonicznie/mailowo do 2 dni przed warsztatami.
3. Zapisując się na warsztaty Uczestnik jest świadomy swojego stanu zdrowia oraz kondycji fizycznej i zapoznał się z poziomem warsztatów. Uczestnik bierze udział na własną odpowiedzialność, a organizatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za kontuzje Uczestników.
4. Niestosowne zachowania Uczestników podczas wydarzenia lub niestosowanie się do poleceń Instruktorów może skutkować wyproszeniem Uczestnika z warsztatów.
5. Szkoła zastrzega sobie prawo do wykorzystania materiałów filmowych i zdjęć wykonanych podczas warsztatów do celów promocyjnych i informacyjnych. Uczestnik wydarzenia organizowanego przez Bestime akceptuje, że udział w wydarzeniu jest równoznaczny z udzieleniem zgody na nieodpłatne fotografowanie i filmowanie.
6. Zgłoszenie udziału w Wydarzeniu jest równoznaczne z zapoznaniem się i zaakceptowaniem powyższego regulaminu oraz wyrażeniem zgody na przetwarzeanie danych osobowych przez Organizaora na potrzeby organizacji Wydarzenia.

 

Najnowsze wydarzenia

Powrót do góry